بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت و گاز کاسپین

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت و گاز کاسپین

ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت و گاز کاسپین مفتخر است به عنوان نماینده انحصاری فروش شرکت برگزارکننده در ایران، ITE group ، از آن شرکت محترم جهت مشارکت در این نمایشگاه دعوت به عمل آورد.

عنوان نمایشگاه : بیست و سومین  نمایشگاه بین المللی صنعت نفت و گاز کاسپین.

تاریخ برگزاری : 1 تا 4 ژوئن 2016 (برابر با 12 لغایت 15 خرداد 1395)

محل برگزاری : مرکز نمایشگاههای بین المللی باکو (Baku Expo Center)

برگزارکننده : شرکت بریتانیایی ITE شعبه آذربایجان.این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای غرفه داران می باشد تا بتوانند تجارت خود را در کشورهای حاشیه دریای مازندران و به خصوص آذربایجان گسترش دهند. شرکتها با استفاده از این فرصت ایده آل می توانند تجارت و محصولات خود را به نمایندگان دولتی،سرمایه گذاران، توزیع کنندگان، نمایندگان سازمانها، تجار و مقامات رسمی آذربایجانی معرفی کنند  و کنفرانس نفت و گاز کاسپین به موازات برنامه همزمان این نمایشگاه هر ساله با حمايت الهام علي اف، رئيس جمهوری آذربايجان برگزار مي شود، اين نمايشگاه همچنين از سوی وزارت صنعت و انرژی آذربايجان و شرکت دولتی نفت آذربايجان (سوکار) به طور رسمي حمايت مي گردد.لازم به ذکر است اگر چه شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (SOCAR )، همه بخشهای نفت این کشور را در اختیار دارد ، اما این شرکت تنها ٢٠ درصد از تولید نفت آذربایجان را انجام می دهد و ٨٠ درصد باقی مانده توسط شرکتهای نفتی بین المللی تولید می شود وهمچنین برای اولین بار در سال گذشته الهام علی اف از غرفه ایران بازدید و تاکید بر همکاری SOCAR با شرکتهای ایرانی را در دستور کار قرار داد.

همچنین سفیرمحترم جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان  جناب آقای محسن پاک آیین  معتقد است که بعد از رفع تحریم ها ، تهران قادر به پیوستن به پروژه های مهم منطقه ای نظیر TANAP  می باشد .

در تاریخ 16 ژانویه ، تحریم های دوازده ساله مرتبط با برنامه هسته ای ایران بر اساس توافق نامه برجام (JCPOA)  بین ایران و کشورهای  P 5+1   ، لغو گردید .

 TANAPپروژه انتقال گاز آذربایجان (منطقه شاه دنیز) از خط مرزی گرجستان – ترکیه و به سمت مرزهای غربی ترکیه می باشد . هزینه کل پروژه در حدود 10 میلیارد دلار تخمین زده می شود . در حال حاضر سهام داران این پروژه شامل کمپانی های زیر می باشد :

یک :  شرکت SOCAR برابر با 58 درصد

دو :  شرکت BOATS برابر با 30 درصد

سه : شرکت BP برابر با 12 درصد

در همین حال آقای پاک آیین در مصاحبه با خبرنگاران در باکو  افزود ، ایران در نظر دارد که به سازمان تجارت جهانی نیز بپیوندد و همچنین خاطر نشان کرد که ایران مایل به شرکت در هر پروژه ای که منافع کشور را در پی داشته باشد ، می باشد .سفیر ایران همچنین اضافه کرد که ایران خواستار سرمایه گذاری مشترک با آذربایجان در زمینه حمل و نقل جاده ای و دریایی می باشد . ایشان در ادامه گفتند: " ما همچنین می توانیم به صورت مشترک در پروژه های نفتی با آذربایجان سرمایه گذاری کنیم ."

" ایران آماده است تا ازمشارکت سرمایه گذاران آذر بایجانی  در صنعت ساختمانی از جمله ساخت هتل و همچنین در بخش انرژی استقبال نماید ."
صنعت : نفت و گاز، پتروشیمی

موقعیت : کشورهای مشترک المنافع (CIS)در نقشه
ادرس       تلفن       فکس       سایت       ایمیل