نهمین نمایشگاه تابستانه ساختمان ترکمنستان 2016

نهمین نمایشگاه تابستانه ساختمان ترکمنستان 2016


گروه توسعه نمایشگاهی اوژن مفتخر است به عنوان نماینده انحصاری فروش نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت ساختمان، ساخت و ساز و راهسازی ترکمنستان، از آن شرکت محترم جهت مشارکت در این نمایشگاه دعوت به عمل آورد.عنوان نمایشگاه: نهمین نمایشگاه تابستانه بین المللی صنعت ساختمان ترکمنستان(Turkmen Construction  2016)

تاریخ برگزاری:27  الی 29 آگوست 2016 ( برابر با 6 الی 8 شهریور ماه 95)این نمایشگاه در فضایی به وسعت 13000 متر مربع  وبا حمایت وزارت ساخت و ساز ترکمنستان، اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان و با حضور کشور های ترکمنستان، ترکیه، چین، ایران، روسیه، ایتالیا، فرانسه، بلاروس، یونان، قزاقستان، آمریکا، امارات متحده عربی، اوکراین، سوئیس، اتریش، اسپانیا، ازبکستان و ... برگزار می گردد.

اطلاعات دوره قبل نمایشگاه به شرح ذیل می باشد:

  202 غرفه دار           2850 بازدیدکننده         17 کشور مشارکت کننده در نمایشگاه   مساحت 8000 متر فضای سرپوشیده و 5000 متر فضای بازبخش های اصلی نمایشگاه :مصالح ساختمانیماشین آلات ساخت وساز، ابزارآلاتسازه و سقف، نما، عایقسازه های پیش ساخته، فولاد ،گیتزپیمانکارانمحوطه سازیشیشه ، درب و پنجره، دربهای اتوماتیک،آسانسورنرم افزار، اتوماسیونبرق و روشناییانواع پوشش ها، آفتابگیر و ...  
 

این نمایشگاه نه تنها به عنوان یک نقطه عطف در صنعت ساخت و ساز ترکمنستان محسوب می گرددبلکه به عنوان یک انجمن بین المللی در این صنعت به رسمیت شناخته شده است. همچنین یک پلت فرم مذاکره برای شرکت های ساخت و ساز برجسته داخلی و بین المللی می باشد.

با توجه به اینکه دوره گذشته پاویون ایران بزرگترین بخش این نمایشگاه بوده است ، پیشنهاد میشود شما نیزدرجمع هیئت اعزامی ایرانی ودرکنارسایرغرفه داران درنمایشگاه فوق حضورشایسته ای داشته باشید.چرا ترکمنستان؟

ترکمنستان کشوری در آسیای میانه است که از جنوب با ایران و افغانستان همسایه می باشد و با ایران 992 کیلومتر مرز مشترک دارد. جمعیت این کشور بالغ بر 5 میلیون نفر بوده و شاهراه ورود ایران به آسیای میانه محسوب می گردد.

این کشور که اکنون دومین صادر کننده گاز جهان محسوب می شود دارای تنخواه هزینه های جاری کشور جهت ساخت و ساز می باشد واز این رو ترکمنستان دارای پروژه های متعدد ساخت وساز با سرمایه کافی و یک فرصت برای تجار و بازرگانان ایرانی محسوب می گردد. یکی از بازارهای دست نخورده با ارائه میلیاردها دلار پروژه های ساختمانی و زیر بنایی می باشد که پیش بینی شده تا سال 2030 بازسازی خواهد شد. پروژه بندر جدید با هدف تبدیل شدن به مرکز تدارکات آسیای مرکزی در حال اجرا می باشد. در حال حاضر ترکمنستان 32 میلیارد دلار پروژه در دست اجرا دارد که سرمایه گذاری آن تا برگزاری بازیهای المپیک آسیایی 2017 ادامه خواهد داشت.

اقـلام صادراتی ایـران به ترکمنستان :

بیشترین صادرات ایران به ترکمنستان را مواد غذایی، سیمان پورتلند(به استثناء سفید)، رنگ وپلیمرهای سنتیتیک، کاشی وسرامیک،محصولات آهن و فولاد، شیشه فلوت، سنگ خارا، ماشین آلات،فلزو محصولات فلزی، لوله و پروفیل، اسکلت و قطعات اسکلت ، لوازم خانگی، مواد مصرفی از آسفالت، درپوشش سقف ، نما، کف ، دیوار، پی ، استخر ، تاسیسات، لوازم برقی، وسایل نقلیه، محصولات صنایع سبک، تجهیزات، محصولات شیمیایی و غیره تشکیل می دهد.

 اقتصاد ایران به عنوان یکی از کشور های همسایه همواره از این امکان بهره مند بوده است تا از مزیت نزدیکی به بازار این کشور استفاده کرده و محصولات خود را در این بازار عرضه نماید. این کشور به دلیل راه نداشتن به دریای آزاد مجبور است تا نیاز های خود را از طریق مرزهای زمینی و کشور های همسایه تامین نماید. بنابراین دسترسی به چندین مرز مشترک جهت تردد و رفت وآمد و طی مسافت چند ساعته زمینی جهت دسترسی به شهر عشق آباد و آسانی حمل و نقل کالا می توان از آن به عنوان یک فرصت ایده آل تجاری نام برد. رشد اقتصادی این کشور سرعت بسیار بالایی دارد. گفتنی است ایران چهار مرز رسمی با ترکمنستان دارد که 3 مرز لطف آباد، باجگیران و سرخس در خراسان رضوی واقع شده اند.مرز سرخس نقطه اتصال ریلی ایران با آسیای میانه بوده و باجگیران نزدیکترین مرز به پایتخت ترکمنستان است که در نتیجه این موارد امتیازات بسیار ویژه و منحصر به فرد خراسان رضوی است.دانلود : بروشور نمایشگاه


دانلود : گزارش دوره پیشین


دانلود : شرایط و ضوابط توریسم در ترکمنستان

برگزارکنندگان نمایشگاه :       
نماینده بخش ایرانی :
صنعت : ساختمان، دکوراسیون داخلی، لوازم خانگی

موقعیت : کشورهای مشترک المنافع (CIS)در نقشه
ادرس       تلفن       فکس       سایت       ایمیل